Su amžiumi susirasti gerų draugų gali būti sunku. Bandydami suderinti asmeninį gyvenimą su darbu, galite neturėti daug laiko išeiti iš namų. Dar blogiau – kuo ilgiau tai atidėliojate, tuo labiau nerimaujate norėdami susipažinti su naujais žmonėmis.
Nors gali būti sunku žengti pirmąjį žingsnį atgal į bendravimo pasaulį, tačiau kai jau žengsite šį žingsnį, paprastai viskas susidėlios į savo vietas.
Kaip susirasti draugų greitai?
1. Nervų įveikimas
Pirma, suprantu, kad toliau nurodyti 13 punktų gali atrodyti lengvai svarstomi. Tačiau kai ateina laikas bendrauti, dažnai būna kiek sunkiau. Jei esate drovus, labai intravertiškas arba neturite praktikos bendrauti su žmonėmis, tai gali atrodyti net neįmanoma.
Jei jaučiate nerimą, galite rasti tokių paslaugų, kaip Amerikos nerimo ir depresijos asociacija (ADAA) – ji siūlo patarimų, kaip susidoroti su kai kuriais simptomais ir net juos įveikti, kad bendrauti būtų lengviau[1].
Tiesiog atminkite, kad daug kartų prieš susitikdami su žmonėmis būsite nervingi ir neramūs, bet kai tik pradėsite bendrauti, nusiraminsite ir pradėsite mėgautis šia patirtimi.
Svarbu tik žengti pirmąjį žingsnį ir pabendrauti su žmonėmis, tačiau galite sudaryti sau sąlygas žengti teigiamus žingsnius tiesiog vadovaudamiesi kai kuriomis čia pateiktomis įveikos strategijomis:
Jaučiate nerimą socialinėse situacijose? Išbandykite šiuos metodus
Arba pažiūrėkite šį vaizdo įrašą:
2. Oportunizmas
O dabar – į susitikimus su žmonėmis! Pirmasis variantas yra sudėtingas, nes priklauso nuo jūsų asmenybės tipo – jis bus arba per daug akivaizdus, arba gniuždančiai sunkus.
Kokios yra jūsų oportunistinės galimybės?
Pavyzdžiui, prieikite prie kaimynų ir susipažinkite su jais prie kavos ar arbatos puodelio. Darbe pasiūlykite pasišnekučiuoti prie gėrimų ir susipažinkite su kolegomis laisvoje aplinkoje. Dalyvaujate vakarėlyje? Atėję užmegzkite pokalbį su žmonėmis, suraskite ką nors bendro, o tada pasiūlykite susisiekti per „Facebook”. Iš ten galite pasiūlyti susitikti išgerti.
Šis klausimas šio pasaulio intravertams bus nervingas ir (arba) erzinantis, tačiau oportunizmo gyslelė (net jei ji yra įžūli, pavyzdžiui, pakviesti save į gėrimus po darbo, apie kuriuos girdėjote kalbant kolegas) gali nueiti ilgą kelią.
3. Dažnai lankykitės vietinėje kavinėje
Išsirinkite jums patinkančią kavinę, reguliariai ten lankykitės ir praktikuokite savo žavesio puolimą ant baristų. Tai gali būti smagi praktika kitoms socialinėms progoms, be to, galėsite nuoširdžiai susipažinti su žmonėmis.
Diena po dienos, bėgant savaitėms, jūsų pasitikėjimas savimi augs ir tapsite nuolatiniu kavinės lankytoju – tai puikus būdas praktikuoti šmaikštų pokalbį su darbuotojais.
Be to, tai proga išgerti kavos ir arbatos, o dėl to negalima graužtis.
4. Išeikite iš savo komforto zonos
Pralaužkite visą gyvenimą trunkantį įprotį – išbandykite tai, ko paprastai niekada nedarytumėte. Tai gali būti važinėjimas riedučiais arba muzikos instrumento mokymasis – niekas jums netrukdo prisijungti prie vietinės grupės.
Savanoriauti vietiniame teatre arba imtis mėgėjiškos vaidybos. Iš atsitiktinumo gali užsimegzti draugystė visam gyvenimui, todėl išdrįskite išbandyti ką nors naujo.