Kaip užsidėti prezervatyvą?

Dažnas klausimas kaip užsidėti prezervatyvą? Tinkamai naudojami  prezervatyvai apie 98 % veiksmingai apsaugo nuo nėštumo ir mažina lytiškai plintančių infekcijų (LPI) plitimą. Tačiau, kadangi dauguma žmonių prezervatyvus naudoja netinkamai, iš tikrųjų jie yra tik apie 85 % veiksmingi.

Štai kaip septyniais žingsniais užsidėti prezervatyvą:

Pasirinkite tinkamą dydį – kaip užsidėti prezervatyvą?

Pirmas žingsnis, norint užsidėti prezervatyvą, yra pasirinkti tinkamą dydį, kad lytinio akto metu jis nenuslystų.

„Jei prezervatyvas netinkamai priglunda, jis gali būti mažiau veiksmingas ir mažiau patogus”

Prezervatyvai būna įvairių dydžių, pavyzdžiui, prigludę, standartiniai, dideli ir ypač dideli. Ar prezervatyvas yra tinkamo dydžio, sužinosite tada, kai jis priglus, bet ne toks prigludęs, kad jaustumėtės nepatogiai.

Patikrinkite galiojimo datą

Toliau norėsite įsitikinti, ar prezervatyvo galiojimo laikas nepasibaigęs. Paprastai galiojimo datą galite rasti ant pakuotės.

Pasibaigusio galiojimo prezervatyvas pradės byrėti ir taps gerokai mažiau veiksmingas apsaugant nuo lytiškai plintančių infekcijų ir nėštumo.

Daugumos prezervatyvų galiojimo laikas yra nuo trejų iki penkerių metų, jei jie tinkamai laikomi vėsioje, sausoje vietoje ir nėra veikiami tiesioginių saulės spindulių ar didelės drėgmės.

Išimkite prezervatyvą iš pakuotės

Radę tinkamą dydį ir nustatę, kad prezervatyvo galiojimo laikas nepasibaigęs, norėsite lengvai paspausti pakuotę ir apčiuopti oro burbuliuką. Tai reiškia, kad pakuotė nepažeista ir nebuvo suplėšyta ar pradurta.

Atidarydami pakuotę nenaudokite dantų ar žirklių, kad nepažeistumėte prezervatyvo. Tada ištraukite jį atsargiai, kad nagais nesuplėšytumėte prezervatyvo.

Uždėkite ant varpos galvutės

Nuėmę prezervatyvą, uždėkite jį ant varpos galvutės.

Dėdami prezervatyvą įsitikinkite, kad varpa yra erekcijos būsenoje, kitaip jį bus sunkiau užsidėti ir didesnė tikimybė, kad jis nuslysta.

Būtinai užspauskite galiuką, kuris po ejakuliacijos palieka 1 cm tarpą spermai.

Trumpas patarimas: jei esate neapipjaustytas, prieš užsidėdami prezervatyvą ant galvutės atitraukite apyvarpę atgal, kad sekso metu apyvarpė galėtų laisvai judėti.

Išvyniokite jį žemyn varpa

Tada išvyniokite prezervatyvą žemyn varpos stiebu iki pagrindo. Kol tai darysite, viena ranka laikykite galiuką, kad iš prezervatyvo būtų išspaustas oras. Tai svarbu, nes prezervatyvas gali plyšti, jei jame užsilaikys oras.

Trumpas patarimas: jei prezervatyvas lengvai nenusileidžia per varpos ilgį, gali būti, kad prezervatyvas išverstas į išorę. Jei taip atsitiko, išmeskite jį ir įsigykite naują.

 Po sekso laikykite pagrindą ir ištraukite

Po ejakuliacijos, prieš ištraukdami suimkite prezervatyvo pagrindą, kol penis dar kietas, kad užtikrintumėte, jog prezervatyvas išliks. Priešingu atveju jis gali nuslysti, todėl sperma gali išsilieti, o tai kelia jūsų partnerei nėštumo ir lytiškai plintančių ligų riziką.

 Išmeskite prezervatyvą

Kai nuimate prezervatyvą nuo varpos, darykite tai pakankamai toli nuo partnerio, kad netyčia neišlietumėte ant jo spermos.

Tuomet, prieš išmesdami prezervatyvą į šiukšliadėžę, suvyniokite jį į higieninę servetėlę.

Svarbu: Neišmeskite prezervatyvo į tualetą, nes jis gali užkimšti vamzdžius.

Nuomonė

Tinkamai naudojami prezervatyvai 98 % veiksmingai apsaugo nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų perdavimo. Tačiau praktikoje prezervatyvai yra tik 85 % veiksmingi, nes žmonės jų tinkamai nenaudoja ir nesinaudoja.

Svarbu tinkamai dėvėti prezervatyvą, kad sumažintumėte prezervatyvo plyšimo ar nuslydimo riziką. Kad būtumėte saugūs, visada turėkite po ranka daugiau nei vieną prezervatyvą tam atvejui, jei tas, kurį naudojate, suplyštų, užsidėtumėte jį išvirkščiai arba jis netyčia nuslystų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *