Bronza ir žalvaris

Jei kada nors teko laimėti trečiąją vietą konkurse, tikėtina, kad bronza jums pažįstama. Taip paprastai vadinamas medalis arba taurė, kurią skiria tretiesiems geriausiems. Jis naudojamas prestižui simbolizuoti, kaip ir auksas bei sidabras.

Dėl šios priežasties bronza turi tam tikrą šlovę, kurios neturi kiti tos pačios klasifikacijos metalai. Pavyzdžiui, žalvaris yra metalas, kuris savo savybėmis priklauso tai pačiai lygai kaip ir bronza, tačiau nėra toks populiarus.

Tai gali kelti problemų tiems, kurie pirmą kartą perka bronzos ar žalvario metalus, nes gali supainioti vieną su kitu. Nors kai kurie jų variantai atrodo vienodai, jie turi skirtumų, kurie riboja jų naudojimą tam tikrose srityse. Pateikiame trumpą vadovą, kaip atskirti žalvarį ir bronzą, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą metalą savo projektams.

Sudėtis

Žalvaris ir bronza turi tą patį pagrindinį elementą – varį, todėl daugeliu atžvilgių jie gali atrodyti ir jaustis panašūs. Tačiau jų legiruojantys elementai skiriasi – žalvaris turi cinko, o bronza – alavo.

Kitų elementų pridedama siekiant sukurti variantus, kurie gerai tinka konkrečioms reikmėms. Pavyzdžiui, bronza gali būti papildomai legiruojama fosforu, manganu, aliuminiu arba siliciu, o žalvaris – geležimi. Nepaisant sudėties pokyčių, abu metalai išsaugo jiems būdingas savybes, todėl jie netampa visiškai skirtingomis medžiagomis.

Spalva

Bene geriausias būdas atskirti žalvarį ir bronzą yra jų spalva. Žalvaris paprastai turi prislopintą geltoną atspalvį, panašų į matinį auksą, todėl jis yra gera medžiaga baldams ir šviestuvams. Kita vertus, bronza beveik visada atrodo rausvai ruda. Ši savybė gali šiek tiek pasikeisti, kai į mišinį įmaišoma kitų elementų, tačiau jas vis tiek lengva atskirti.

Savybės

Jei tikrai norite būti tikri, kad naudojate tinkamą medžiagą, nėra geresnio būdo, kaip išbandyti jų savybes. Žalvaris yra plastiškesnis ir plastiškesnis už bronzą, ir taip yra paprasčiausiai todėl, kad alavas geriau nei cinkas prispaudžia vario gardelę. Tai reiškia, kad žalvarį sudarančios gardelės gali laisviau slinkti viena ant kitos, kai metalas valcuojamas, spaudžiamas ar kalamas. Dėl šios priežasties bronza taip pat yra daug trapesnė už žalvarį, tačiau patvaresnė, nes žalvaris oksiduojasi daug greičiau.

Taikymo sritys

Pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo sukurta bronza ir žalvaris, yra ta, kad yra daugybė taikymo sričių, kuriose vario negalima naudoti paprasčiausiai dėl to, kad jam trūksta tam tikrų kritinių savybių. Sujungus su cinku ir suformavus žalvarį, jis tampa tinkamas muzikos instrumentams, santechnikos jungtims ir užtrauktukams gaminti. O jungiantis su alavu ir sudarant bronzą, jis tampa tinkama medžiaga varpams, laivų jungiamosioms detalėms, laivų sraigtams, povandeniniams guoliams ir oro apsauginėms juostoms gaminti, be daugelio kitų.

Žinodami, kaip atskirti žalvarį nuo bronzos, sutaupysite didžiules pinigų sumas. Vis dėlto, jei nesate visiškai tikri dėl savo pasirinkimo, visada galite paprašyti ekspertų patarimo. Štai kodėl, jei jūsų projektui reikia metalo reikmenų, turėtumėte kreiptis į patikimą tiekėją. Jie ne tik pateiks jums aukščiausios kokybės vario ir žalvario pardavimo iš savo arsenalo, bet ir patars, kas geriausiai tinka jūsų projektui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *