8:2 - suaugusiųjų futbole FA „Dainava“ debiutavo užtikrinta pergale prieš lygos senbuvį

Alytaus futbolo akademija „Dainava“ debiutavo Lietuvos futbolo federacijos II lygoje. Pirmas rungtynes suaugusiųjų futbole alytiškiai sužaidė su ilgamečiu lygos dalyviu, tradiciškai daugiausia iš Kauno futbolininkų sudarytu Prienų „Rūdupiu“.

Jaunimo ir patyrusiųjų kovą geriau pradėjo svečiai, kuriuos jau 3 min. priekin išvedė Mindaugas Grigalevičius. „Dainavai“ atsigauti prireikė 16 minučių, kai Renatas Banevičius išlygino rezultatą. Jau 27 min. Paulius Golubickas, išpildęs 11 metrų baudinį, persvėrė rungtynių svarstykles, o vos po minutės Benas Paulėkas dainaviškių persvarą įtvirtino (3:1). Smūgiu iš 11 m. 38 min. vėl pasižymėjo M. Grigalevičius (3:2) ir tuo pirmas kėlinys baigėsi.

Antroje susitikimo dalyje įvarčių reikėjo laukti daugiau nei 15 min., po kurių vis intensyviau atakas rezgantys ir gausiau atakuojantys šeimininkai sukūrė visą įvarčių krušą. Savo antrąjį ir trečiąjį įvarčius 62 bei 65 min. driokstelėjo R. Banevičius,  o nuo 76 iki 82 min. vyko Norvydo Karsoko rezultatyvumo fiestą, kurios metu jis taip pat pelnė tris įvarčius, kurių vieną iš 11 m.

Žiūrovų reakcijų nusipelnė ne tik įvarčiai ir optimistiškai nuteikiantis jaunosios „Dainavos“ futbolas, tačiau ir simboliškas grįžimas į futbolą. Po kelių metų pertraukos į žaidėjų gretas grįžo Nerijus Bartkevičius, paskutines dvikovos su „Rūdupiu“ minutes rungtyniavęs drauge su auklėtiniais.

Kaip po pirmojo pasirodymo LFF II lygos pirmenybėse sakė futbolo akademijos „Dainava“ pagrindinis treneris Povilas Baliukonis, jį nudžiugino auklėtinių kovingumas, komandinė dvasia ir atėjusieji sirgti už  FA „Dainavą“.

Pasak trenerio, pirmas jaunimo  žingsnis į suaugusiųjų pasaulį buvo šiek tiek „nervingas“, mat varžovas buvo nežinomas. P. Baliukonis pirmosios pergalės LFF II lygoje nesureikšmina, nes jau šeštadienį laukia atsakingos rungtynės su Vilniaus FA „Žalgiriečiu“ nemažiau svarbioje LFF jaunių elito lygoje, kurios turnyro lentelėje FA „Dainava“ yra trečia.