Futbolo federacijos aptarime - gerieji jaunimo ugdymo pavyzdžiai Lietuvos regionuose

Alytaus futbolo akademija „Dainava“ buvo pakviesta ir dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) jaunimo ugdymo aptarime. Federacijoje inicijuotos struktūrinės reformos ir futbolo strategijos atnaujinimas, kurio klausimais konsutuoja tarptautinės futbolo federacijų asociacijos FIFA specialistai.

Savo teigiamais pavyzdžiais, pasiektais Lietuvoje, pasidalino „Telšių futbolo ateitis“ ir kitos regionų organizacijos, kurios pastaraisiais metais perėjo prie jaunųjų futbolininkų modelio, kai talentų paieška, selekcija ir rengimu pagal pasiteisinusias, konkurencingas sistemas užsiima tik futbolo veiklą vykdančios įstaigos, o ne skirtingas sporto šakas vystantys savivaldybių sporto centrai. 

Remiantis įvairių sėkmingų futbolo šalių patirtimi, biudžetiniai sporto, kūno kultūros, rekreacijos centrai turi garantuoti masinį socialinėms rizikos grupėms priklausančio, galbūt mažiau motyvuoto jaunimo ir vaikų užimtumą, o ne profesionalų jų rengimą. 

LFF atstovai aptarime patvirtino, kad jaunųjų žaidėjų ugdymo modelis yra efektyviausias ir gali duoti geriausią rezultatą tiek masiškumo, tiek meistriškumo aspektais, kai bendrame futbolo darinyje ugdant jaunimą tiesiogiai dalyvauja ir savivaldybė, todėl Alytaus FA „Dainava“ pritaria galimam Alytaus miesto savivaldybės dalyvavimui akademijos darbe ir tokį bendradarbiavimą visuomet rems. 

Primename, kad futbolo akademija „Dainava“, aktyviai veikianti beveik metus ir Alytaus futbolą reprezentuojanti aukščiausiame lygyje (LFF elitinėje jaunių ir LVJFA I lygose) – vienintelė regioninė futbolo akademija, kuri dar nėra remiama iš savivaldybės biudžeto.

« atgal

Turnyro lentelė

LFF II LYGA

V.

Komanda

R

T

 

DFK „Dainava 2“ (Alytus)

 

 

 

FA „Dainava“ (Alytus)

 

 

 

„Lietava 2“ (Jonava)

 

 

 

„Lygis“ (Kaunas)

 

 

 

„Rūdupis“ (Prienai)

 

 

 

„Stumbras 2“ (Kaunas)

 

 

 

„Sūduva 2“ (Marijampolė)

 

 

 

„Sveikata" (Kybartai)

 

 

 

„Šilas 2“ (Kazlų Rūda)