Knyga „Futbolas Alytuje“. Prie jos galite prisidėti ir jūs!

Alytuje rengiamas pirmasis leidinys, skirtas futbolui. Knygą „Futbolas Alytuje“ rašo skirtingų kartų  kolektyvas. Jis susibūrė į redakcinę kolegiją. Autorių planas buvo atspindėti futbolo Alytuje atsiradimą ir vystymąsi 1935-2015 metais, tai yra pastarąjį 80-metį.

Alytaus futbolo istorija - senesnė

Kiek neplanuotai knygos aprašomasis laikotarpis padidėjo išaugo mažiausiai 10-mečiu. Publicisto, Alytaus miesto kultūros premijos laureato Gintaro Lučinsko pastangų dėka buvo išsiaiškinta, kad klubinis futbolas Alytuje oficialiai žaidžiamas ne nuo 1935 m., kaip buvo manyta iki šiol, o nuo 1926-ųjų ir net ankstesnių metų.

Miesto stadionas - atjaunėjo

Dar vienas netikėtas atradimas knygos skaitytojų lauks atsivertus knygos „Futbolas Alytuje“ puslapius, skirtus vadinamam centriniam Alytaus miesto stadionui. Anksčiau buvo manyta ir ne kartą oficialiai knygose ir kitoje spaudoje rašyta, kad miesto stadionas atsirado 1924 m., tačiau istoriniai dokumentai rodo, kad medžiai imti retinti ir statybos prasidėjo … 1932 m.

Knygos sutiktuvės - pavasarį

Autorių kolektyvui, kuriam priklauso Alytausgidas.lt portalo, „Alytaus naujienų“ ir „Dainavos žodžio“ laikraščių publicistai, pavyko atrasti ir daugiau futbolo Alytuje „baltųjų“ dėmių, taip pat nežinomų ar užmirštų faktų, pvz. tai, kad legendinis miesto futbolo klubas „Dainava“ pirmąjį sezoną pirmenybėse sužaidė ne 1935-aisiais, o 1936 m., tad skaičiuojant nuo šios reprezentacinės komandos pasirodymo pirmenybėse pradžios, Alytus 80-ąjį futbolo sezoną pradės 2016 metų pavasarį. Tuomet ir numatomos knygos „Futbolas Alytuje“ sutiktuvės.

Pasidalinkite archyvine medžiaga

Prie knygos dar galima prisidėti kiekvienam, kas neabejingas šlovingai Alytaus futbolo praeičiai. Jeigu turite istorinių „Dainavos“ ar kitų Alytaus miesto, krašto komandų nuotraukų, turnyro lentelių, diplomų (padėkų), klubų ženklų, gairelių, šalikų, aprangų, medalių, taurių ar kitų trofėjų bei relikvijų, kurios jūsų manymu būtų vertos patekti į knygą - atsiliepkite!

Nuotraukų ir kitų archyvinių kopijų laukiame alytausfutbolas@gmail.com elektroninio pašto adresu (didesnės apimties grafinę informaciją  nurodytu el. p. adresu siųskite per WeTransfer ar pan.).

Knygą galite paremti ir jūs!

Knygos leidybą dalinai remia Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus apskrities futbolo federacija, Lietuvos futbolo federacija. Jeigu rėmėjų, kuriuo gali tapti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, atsiras daugiau, pradinis „Futbolo Alytuje“ tiražas 500 vnt. bus padidintas ir pasieks ne tik Alytaus miesto, tačiau ir krašto futbolo bendruomenę, o taip pat Dzūkijos sostinėje seniausio ir pasaulyje populiariausio žaidimo mylėtojus visoje Lietuvoje bei už jos ribų. Dėl savo paramos knygai praneškite aaff.lt@gmail.com elektroninio pašto adresu arba tel. 8 604 44141.

« atgal

Turnyro lentelė

LFF II LYGA

V.

Komanda

R

T

 

DFK „Dainava 2“ (Alytus)

 

 

 

FA „Dainava“ (Alytus)

 

 

 

„Lietava 2“ (Jonava)

 

 

 

„Lygis“ (Kaunas)

 

 

 

„Rūdupis“ (Prienai)

 

 

 

„Stumbras 2“ (Kaunas)

 

 

 

„Sūduva 2“ (Marijampolė)

 

 

 

„Sveikata" (Kybartai)

 

 

 

„Šilas 2“ (Kazlų Rūda)