M. Ragini, atspėjęs sėkmę San Marine, lietuvių pergalės Šveicarijoje neprognozuoja

 

2016 m. Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės Šveicarija – Lietuva kelia nemažą susidomėjimą. Po pirmųjų trijų kovų E grupėje Lietuvos rinktinė lenkia pasaulio čempionate Brazilijoje dalyvavusią Šveicariją. Įžvalgomis apie šveicarų ir lietuvių šansus artimiausioje dvikovoje St. Gallen stadione dalijasi per savo karjerą ten ne kartą lankęsis vyriausiasis Alytaus „Dainavos“ treneris Marco Ragini.

 

-    Treneri, kuo ypatingas St. Gallen stadionas?

-    AFG arena - tai modernus stadionas, patogus žiūrėti futbolą. Čia dalyvavau šešiose rungtynėse, kurių dvi laimėjome. Asmeniškai man su St. Gallen siejasi vieni geriausių prisiminimų, kai 2008-ųjų sezone dukart įveikėme šio miesto „The San Gallo”, žaidusią Šveicarijos superlygoje, o mano pirmai profesionaliai komandai „Bellinzona“ suteikėme šansą į superlygą grįžti po 22-jų metų pertraukos. Be to, dar patekome į šalies taurės finalą ir Europos klubų kvalifikacijos etapą.

-    Po pasaulio čempionato Brazilijoje Šveicariją prisimename kaip pakankamai jauną, perspektyvią komandą. Kaip šveicarų nacionalinę komandą vertinate jūs?

-    Nors nėra didelė šalis, Šveicarija pastaraisiais metais atliko puikų darbą rengdama nacionalines visų amžiaus grupių jaunimo komandas. Iš anksto planuodama, vienodą modelį taikydama visoms rinktinėms, 2009 m. laimėjo pasaulio U-17 čempionatą, 2011 m. iškovojo Europos U-21 sidabrą. Investicija į jaunimą atsipirko. Dabar šie vaikinai - rinktinėje, kuri kovos su Lietuva.

-    Kaip vertinate mūsų nacionalinę rinktinę?

-    Lietuviai – gera komanda, tačiau jeigu kalbėsime apie kokybinį individualų lygį, šveicarai – pajėgesni. Tiesa, Šveicarija net su nominaliai silpnesniu priešininku nevisuomet demonstruoja pačios aukščiausios kokybės futbolą, kas kartą jau nutiko mače su Slovėnija ir gali pasikartoti su Lietuva.

-    Kuo lietuviai ypatingi?

-    Sakoma, kad lietuviai yra geri atletai. Tačiau tai – ne vienintelė Lietuvos ir ne tik jūsų rinktinės stiprybė. Lietuviai, jūs turit charakterį!

-    Ar lietuviams pasitikėjimo pridės tai, kad E grupės turnyro lentelėje - jie laipteliu aukščiau ir su dukart daugiau taškų, nei šveicarai?

-    Nemanau, jog tai, kad dabar lietuviai – treti, o šveicarai – ketvirti, turės įtakos rungtynėms. Kalbant apie lietuvių priešininkus, tai jie bus nemažiau motyvuoti, nes prarado tris taškus su Slovėnija, tašką su Anglija ir dabar yra vos su trimis taškais po susitikimo su San Marinu.

-    Ką išskirtumėte šveicarų rinktinėje?

-    Dar kartą paminėčiau U-21 rinktinę ir jos ugdytinius Josip Drmic, Admir Mehmedi, Ricardo Rodriguez, Yann Sommer ir Pajtim Kasami, kurį drįsčiau įvardinti šveicarų futbolo ateitimi.

-    Kas strateguoja lietuvių varžovų žaidimą?

-    Vyriausiasis Šveicarijos futbolo rinktinės treneris - Vladimir Petkovič. Teko dirbti jo asistentu, iki šiol palaikome draugiškus santykius, neretai pasikalbame, ypač dabar, kai vienoje atrankos grupėje rungtyniauja jo vadovaujama Šveicarija, mano gimtasis San Marinas ir dabartinės darbovietės, Lietuvos, rinktinės.

- Gal numanote, kokį žaidimo modelį šveicarai taikys prieš Lietuvą?

- Tuo metu, kai drauge dirbome „Bellinzona“ komandoje, V. Pektovič buvo vienintelis treneris, taikęs 3-4-3 modelį, nesvarbu, prieš ką rungtyniautų... Tai žmogus, kuris mėgsta žaisti savo sumanytą, o ne situacijos padiktuotą žaidimą. Su anglais ir slovėnais Šveicarija rungtyniavo mišria sistema, mėgino pulti, tačiau tai nepasiteisino. Neatmetu galimybės, kad su Lietuva šveicarai kovos 4-2-3-1 žaidėjų išsidėstymu aikštėje.

-    Kiek ir kas priklausys nuo teisėjo?

-    Svein Oddvar Moen – norvegas. Kiek pamenu, šiaurės šalių teisėjai pasižymi didesne tolerancija, jie nemėgsta stabdyti laiko, duoda daugiau laisvės žaidėjams.

-    Paskutinis klausimas. Prieš jūsų gimtojo San Marino ir Lietuvos dvikovą atspėjote, kad lietuviai laimės 2:0. Koks rezultatas bus tarp Šveicarijos ir Lietuvos?

-    Šįkart atsiprašau Lietuvos futbolo sirgalių, nes prognozuočiau šeimininkų pergalę. Manau, kad Šveicarija laimės 2:0.

Kalbėjosi Darius Babijonas

Indrės Žilinskaitės nuotrauka

« atgal

Turnyro lentelė

LFF II LYGA

V.

Komanda

R

T

 

DFK „Dainava 2“ (Alytus)

 

 

 

FA „Dainava“ (Alytus)

 

 

 

„Lietava 2“ (Jonava)

 

 

 

„Lygis“ (Kaunas)

 

 

 

„Rūdupis“ (Prienai)

 

 

 

„Stumbras 2“ (Kaunas)

 

 

 

„Sūduva 2“ (Marijampolė)

 

 

 

„Sveikata" (Kybartai)

 

 

 

„Šilas 2“ (Kazlų Rūda)